Idealne auto rodzinne – czym się charakteryzuje? Jak je wybrać?

19-08-2020 14:03

Wraz z założeniem rodziny zdecydowanie zmieniają się priorytety. To, co wcześniej wydawało Ci się ważne, teraz przestaje mieć znaczenie. Z całą pewnością inne staje się również podejście do podróżowania. Być może Twój dotychczasowy samochód nie sprawdza się już podczas wspólnych wypraw i codziennych dojazdów. Oznacza to, że czas zastanowić się nad zakupem auta rodzinnego. Sprawdź, czym powinno się wyróżniać i jakie nowości z tego segmentu znajdziesz w ofercie SEAT-a.

Auto rodzinne, czyli jakie?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie, jakie cechy musi mieć auto, byśmy mogli je nazwać samochodem rodzinnym? Wiele osób kojarzy ten przymiotnik z dużymi gabarytami – przestronne wnętrze i pojemny bagażnik zdecydowanie przydają się zarówno podczas podróży, jak i codziennego użytkowania. Auto rodzinne powinno cechować miejsce na bagaż, którego przy dzieciach zawsze jest dużo, to obowiązek. Duży bagażnik przyda się też np. podczas przewożenia zakupów. Warto pamiętać, że większość samochodów osobowych – mimo 5 miejsc – sprawdza się przy podróżach do 4 osób. Przy trójce dzieci z tyłu może być już ciasno – zwłaszcza, kiedy zaczną dorastać. Dlatego warto rozważyć wybór rozwiązania, które jest również jedynym słusznym dla większych rodzin, a więc auta 7-osobowego.

Komfortowy i oszczędny samochód dla rodzinny

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze samochodu rodzinnego jest komfort – płynna jazda i możliwość łagodnego wchodzenia w manewry pomoże uniknąć choroby lokomocyjnej i zapewnić dzieciom odpowiednie warunki do zabawy czy snu. Kupując duży samochód dla rodziny z dziećmi warto zadbać również o strefową klimatyzację, tak by każdy z pasażerów mógł cieszyć się idealną dla siebie temperaturą.

Wiele osób z pewnością zainteresuje kwestia zużycia paliwa – w końcu dzieci oznaczają mnóstwo niekończących się wydatków. Na szczęście można znaleźć przestronny i komfortowy samochód rodzinny, który pali stosunkowo niewiele. Producenci w przypadku samochodów projektowanych jako rodzinne zwykle dbają o ten parametr.

Najważniejszą cechę zostawiamy na koniec – to oczywiście bezpieczeństwo. Współcześnie produkowane samochody traktują tę kwestię priorytetowo, dlatego nie musisz się obawiać. Warto jedynie pamiętać, że Twoja rodzina będzie najbezpieczniejsza w nowoczesnym aucie rodzinnym. Sprawdźmy, co nowego pojawiło się niedawno na rynku w segmencie modeli rodzinnych.

SEAT Alhambra - 7 miejscowy van dla dużej rodziny

Jeśli szukasz auta rodzinnego, warto zwrócić uwagę na SEAT-a Alhambrę. To 7-miejscowy mini van stworzony właśnie z myślą o dużej rodzinie i jej licznych bagażach. Ten wydajny i bardzo komfortowy pojazd pomieści naprawdę wiele, doskonale sprawdzając się zarówno na co dzień, jak i w dłuższych trasach. Elektryczne drzwi przesuwne ułatwiają wsiadanie i wysiadanie, a automatycznie otwierany bagażnik pomoże łatwiej załadować ciężkie zakupy czy bagaże. Ciekawym i na pewno przydatnym dla rodziców dodatkiem są fotele z funkcją masażu.

Nowy SEAT Alhambra wykorzystuje nowoczesne systemy, by upewnić się, że Ty i Twoi najbliżsi jesteście bezpieczni. Ten rodzinny mini van jest wyposażony m.in. w asystenta pasa ruchu i monitorowanie martwego pola. Jeśli będziesz spędzać wiele godzin za kierownicą, na desce rozdzielczej zobaczysz komunikat sugerujący krótką przerwę na regenerację, Standardowe wyposażenie obejmuje też system rozpoznawania znaków drogowych oraz System kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania. SEAT Alhambra to również 7 poduszek powietrznych, które zabezpieczają kabinę z każdej strony.

SEAT Tarraco - przestronny SUV rodzinny

Kolejny godny uwagi samochód rodzinny to SEAT Tarraco. Jest to SUV, który również pomieści aż 7 osób! To model, który świetnie sprawdzi się dla żądnej przygód rodziny. Jest bardzo praktyczny i wygodny. Takie detale, jak podgrzewanie siedzeń (przednich i tylnych), 3-strefowa klimatyzacja czy bagażnik otwierany automatycznie sprawiają, że zarówno codzienne przejażdżki, jak i długie trasy będą przyjemnością dla każdego z pasażerów. Nowy SEAT Tarraco jest też wyposażony w wiele systemów wspierających kierowcę – począwszy od wirtualnego kokpitu, a skończywszy na asystencie parkowania z 360-stopniowymi kamerami.

Sportowa sylwetka tego rodzinnego SUV-a zachwyci niejednego, a solidny napęd 4x4 sprawia, że jazda jest prawdziwą przyjemnością. SEAT Tarraco może więc stanowić doskonały kompromis pomiędzy tym, co praktyczne a tym, co stylowe.