My SEAT - dla tych, którzy chcą być on-line

12-04-2021 11:32

Wraz z zamknięciem garażowej bramy jeszcze niedawno kierowcy tracili kontakt ze swoimi samochodami. Teraz jednak dzięki usłudze My SEAT można być w ciągłej łączności z autem. Co to daje?

Budzik zadzwonił za późno, a ekspres zbyt długo parzył kawę. Kto nie zna uczucia tak zwanego porannego niedoczasu? Gorzej, gdy po zajęciu miejsca za kierownicą okaże się, że zamiast prosto do pracy, trzeba jeszcze wjechać na stację benzynową.

My SEAT, czyli Twój nowy samochód z salonu Seata pod pełną kontrolą

Korzystając z pakietu usług on-line My SEAT, podobna sytuacja jest do uniknięcia. Wystarczy bowiem zalogować się do usługi My SEATprzez internetową przeglądarkę lub skorzystać z aplikacji Seat Connect, by sprawdzić, ile paliwa znajduje się jeszcze w zbiorniku naszego auta.
To jednak nie wszystko. My SEAT poda także informację o orientacyjnym zasięgu bez tankowania. Dzięki ciągłej łączności on-line bez siadania za kółkiem samochodu można się dowiedzieć, kiedy powinna nastąpić najbliższa wymiana oleju lub kiedy udać się na przegląd serwisowy.

W osobnej zakładce można sprawdzić dane dotyczące jazdy. Wśród nich znajdują się informacje dotyczące np. średniego spalania podczas ostatniej podróży lub od czasu ostatniego tankowania. Można także samodzielnie określić przedział czasowy i sprawdzić szczegóły dotyczące każdego dnia eksploatacji samochodu. W zestawieniu, które można zresztą pobrać pod postacią pliku Excel, znajdą się informacje o dystansie pokonywanym każdego dnia, średniej prędkości podróży oraz o zużyciu paliwa. Dzięki temu bardzo łatwo dokonywać rozliczeń w kosztach eksploatacji samochodu.

Jak trafić do auta? My SEAT pomoże!

My SEAT, z którego można korzystać przy pomocy aplikacji na smartfon Seat Connect, przydaje się także w zwykłych codziennych sytuacjach. Zaparkowałeś na dużym parkingu przed centrum handlowym i teraz nie możesz znaleźć własnego auta? MY SEAT pomoże. Jedną z jego ważnych funkcjonalności stanowi mapka, na której zawsze oznaczona jest pozycja zaparkowanego auta. Mało tego, aplikacja wskaże także najkrótszą drogę dotarcia do pojazdu. Gdyby mimo nadal były problemy z odnalezieniem auta, można za pośrednictwem aplikacji wydać polecenie by nasz Seat mrugnął światłami lub zatrąbił klaksonem. Dzięki temu, że auto jest stale on-line, można właśnie w taki sposób komunikować się z nim przez smartfon.

Funkcjonalności My SEAT jest jednak znacznie więcej. By przekonać się o ich zaletach, najlepiej umówić się na jazdę próbną w salonie Seata.
Jedną z najciekawszych zakładek My SEAT jest „Raport sprawności pojazdu”. Można w niej sprawdzić status najważniejszych systemów samochodu. Innymi słowy, skontrolować, czy wszystkie elementy samochodu funkcjonują sprawnie. W ten sposób można mieć pod zdalną kontrolą silnik czy układ hamulcowy. Jeśli któraś lampa ulegnie awarii, My SEAT zdalnie poinformuje o tym. To samo dotyczy także sytuacji, w której okazałoby się, że w którymś z kół zmianie uległo ciśnienie.

My SEAT i mój internet

Na tym jednak nie koniec. Dorastający syn, który dopiero co zdał prawo jazdy, chce pożyczyć samochód? Świetnie! My SEAT na bieżąco będzie kontrolować, czy samochód jedzie zgodnie z ograniczeniami prędkości. Aplikacja umożliwia także ustalenie obszaru, po którym samochód może się poruszać. Opuszczenie go będzie każdorazowo alarmowane przez system My SEAT.
My SEAT po wykupieniu dodatkowego pakietu danych może też wspierać łączność on-line także podczas podróży. Niezależnie od tego, gdzie na terenie Unii Europejskiej auto się znajduje, może ono stanowić prawdziwy międzynarodowy hotspot dla wszystkich podróżujących Seatem pasażerów. Pojazd wyposażono w antenę ze wzmacniaczem. Internet powinien być więc dostępny nawet na obszarach o słabszym pokryciu sieci.
Działająca w ramach My SEAT aplikacja pozwala także na otwieranie oraz zamykanie zamków w drzwiach za pośrednictwem smartfona. Wcześniej jednak należy udać się do salonu Seata celem autoryzacji usługi.