Pięcioletnia gwarancja na SEAT-a: co obejmuje?

03-11-2019 15:44

Chcesz skorzystać z gwarancji? Naprawy w autoryzowanym serwisie SEAT-a

Wszelkie naprawy w ramach gwarancji wykonywane są przez profesjonalistów. Dzięki temu, że danym samochodem zajmuje się autoryzowany serwis SEAT​, możecie Państwo mieć pewność, że wykorzystane zostaną oryginalne części, zaś mechanicy doskonale będą wiedzieli, co trzeba naprawić.

Pięcioletnia gwarancja obejmuje pokrycie wydatków ewentualnych napraw pojazdu, które wynikają z wad materiału lub ich nieodpowiedniego wykonania. Co więcej, gwarancja jest przypisana do konkretnego samochodu, co oznacza, że nawet po sprzedaży auta, nowy właściciel również będzie mógł korzystać z pozostałego terminu gwarancji.

Gwarancja w serwisie ASO SEAT: Trzeba od razu zgłosić usterkę

Gwarancja na samochody SEAT obejmuje wszystkie modele SEAT-a wyprodukowane w 2018 roku, które zostały zamówione po dniu 13 lutego 2018 roku. Dlatego jeśli posiadasz taki samochód, w którym trafił się jakiś defekt, pomoże Ci autoryzowany serwis SEAT. Pamiętajmy jednak, by że usterka musi zostać zgłoszona do ASO SEAT od razu po jej wykryciu. Przez pierwsze dwa lata gwarancja obejmuje wykonanie niezbędnych napraw bez żadnego limitu kilometrów. Z kolei w przypadku następnych trzech lat, gwarancja straci ważność, jeśli auto będzie miało przejechane ponad 150 tys. kilometrów. Nie zapominajmy także o tym, że gwarancja na SEAT-a nie obejmuje usterek wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodu lub faktu, że wcześniej był niepoprawnie naprawiany w zakładach, które nie są serwisem ASO SEAT.