Samochód zastępczy - gdy naprawa Twojego SEAT-a trwa dłużej

27-05-2021 14:03

Samochód ulega awarii podczas wakacyjnego wypadu? Trudno, plany trzeba będzie zmienić,… ale nie z SEATem. Gdy naprawa wymagać będzie unieruchomienia auta na kilka dni, autoryzowany serwis SEAT udostępni auto zastępcze. Sprawdzamy, jakie jeszcze bezpłatne usługi oferują autoryzowane serwisy SEAT swoim wiernym klientom.

To bodaj najczęściej wymieniana zaleta nowych samochodów sprawdzonej marki, takich jak SEAT. Niezawodność. Dzięki niej można być niemal pewnym, że auto nie zaskoczy kierowcy w najmniej odpowiednim momencie. Niemal…, ponieważ auto może zostać unieruchomione przez zdarzenia losowe czy siły natury. Do tych ostatnich zaliczyć można także działalność kun. To coraz częstsze przypadki, kiedy samochód nie odpala, bo zwierzę to swoimi ostrymi zębami uszkodziło wyjątkowo „smaczne” przewody elektryczne. Co wtedy robić? Najlepiej skontaktować się z serwisem SEAT. Można tego dokonać za pośrednictwem aplikacji SEAT Connect lub korzystając z zainstalowanego w pojeździe SOS SEAT Assistance, który połączy kierowcę z pomocą SEAT-a. Wystarczy nacisnąć tylko przycisk oznaczony płaskim kluczem. Oczywiście można też skorzystać z tradycyjnego połączenia telefonicznego.

Bezpłatna pomoc ASO SEAT nie tylko dla właścicieli nowych aut

Świadczenie o nazwie SEAT Service Mobility przysługuje użytkującym wszystkie modele tej hiszpańskiej marki, jeśli od chwili zakupu nie upłynęły jeszcze 24 miesiące. A co ze starszymi autami lub takimi, które wcale nie były kupione w Polskim salonie, lecz sprowadzone do kraju? Spokojnie, świadczenie to przysługuje też samochodom, których właściciele nie dalej niżw ciągu ostatniego roku dokonali przeglądu okresowego w jednym z autoryzowanych serwisów SEAT-a. Jak widać, regularne odwiedziny ASO SEAT opłacają się nie tylko ze względu na wysoki poziom świadczonych w nich usług. Dzięki wizytom w serwisie SEAT można też liczyć na pomoc, gdy przydarzy się coś niespodziewanego.

W czym może pomóc serwis SEAT?

Lista świadczeń w ramach SEAT Service Mobility jest dość długa. Oprócz usuwania szkód związanych z działaniem nieproszonego gościa, czyli wspomnianej kuny, autoryzowany serwis SEAT-a pomoże także w sytuacji, gdy przebijemy oponę, złamiemy lub zatrzaśniemy we wnętrzu kluczyk czy też rozładuje się po prostu akumulator. Oczywiście honorowane są również wszelkiego rodzaju inne usterki techniczne, które pojawiły się nie z winy kierowcy. Zespół ASO SEAT w pierwszej kolejności będzie starał się usunąć przyczynę awarii na miejscu. Dopiero w momencie, gdy okaże się, że powód niedyspozycji auta jest znacznie bardziej skomplikowany i konieczne jest odholowanie pojazdu do serwisu SEAT na dłużej niż kilka godzin, opiekun SEAT-a będzie mógł zaproponować rezerwację noclegu w pobliskim hotelu lub postara się udostępnić samochód zastępczy, by móc kontynuować podróż. Z takiego auta można korzystać bezpłatnie do trzech dni, ale też naprawa samochodu w autoryzowanym serwisie SEAT z pewnością nie będzie dłuższa.

SEAT Service Mobility to nie tylko bezpłatne auto zastępcze

W ramach zobowiązań wynikających z programu SEAT Service MobilityASO SEAT może również zaproponować holowanie do najbliższego serwisu SEAT-a. Natomiast jeśli doszło do kolizji lub wypadku gdzieś dalej od domu na terenie Polski, auto zostanie odholowane nawet do najbliższego miejscu zamieszkania ASO SEAT.
Jak więc widać, rozwiązań jest bardzo wiele, a możliwość udzielenia wsparcia w postaci udostępnienia bezpłatnego auta zastępczego jest tylko jedną z nich. Najważniejsze, że serwis SEAT potrafi udzielić niezbędnej, szybkiej i fachowej pomocy swoim stałym klientom, nawet jeśli ci w ramach swojego standardowego ubezpieczenia nie posiadają opcji Assistance.
Warto więc przynajmniej raz do roku korzystać z przeglądów serwisowych w ASO SEAT, by móc korzystać z darmowej opcji SEAT Service Mobility, a w tym z możliwości skorzystania z samochodu zastępczego, kiedy auto, którym poruszamy się na co dzień, będzie znajdowało się pod staranną opieką pracowników autoryzowanego serwisu SEAT.