Seat online, czyli salon i serwis w twoim laptopie

26-10-2020 14:01

Brzmi jak opis przyszłości, ale w przypadku Seata to już rzeczywistość. Wystarczy laptop lub inne urządzenie mobilne, by bez wychodzenia z domu umówić wizytę w ASO Seat lub kupić nowy samochód. Jak to wszystko działa?

Do zakupów książek przez internet czy wykonywania przelewów bez wizyty w oddziale banku przywykliśmy bardzo szybko. Dlaczego więc nie przenieść do sieci usług oferowanych przez ASO Seat? To właśnie się dokonało. Hiszpańska marka zbudował w sieci od podstaw internetowy salon Seata. Choć jest on bytem wirtualnym, to jednak obsługą klientów zajmują się wciąż ci sami wykwalifikowani fachowcy i doradcy.

Jak kupić auto w wirtualnym salonie Seata?

Ograniczenia związane z pandemią sprawiają, że wielu z nas stara się możliwie najwięcej spraw załatwiać przez internet. Teraz za sprawą tego medium można kupić nowego Seata. Ale jak wybrać interesujący nas model, skoro niewiele na jego temat wiemy? Nic prostszego. Wystarczy wejść na https://www.seat.pl/oferta/wirtualny-salon.html#prezentacja-na-zywo do wirtualnego salonu i wziąć udział w prezentacji danego modelu auta. Dzień i godzinę takiego spotkania ustalić można przy pomocy specjalnego harmonogramu. Praktycznie co godzinę doradcy prowadzą prezentację innego modelu auta. W jej trakcie można zadawać pytania i prosić o bardziej szczegółowe wyjaśnienie, np. tego, jak funkcjonują układy bezpieczeństwa, w które wyposażono auto. Oprócz tego w wirtualnym salonie w każdej chwili dostępnych jest mnóstwo informacji na temat wszystkich oferowanych modeli Seata.

Jak sfinansować zakup auta? Przez internet!

Na samej prezentacji jednak nie koniec wirtualnych nowości w salonie Seata. Po zakończeniu spotkania można przenieść się do sklepu Seata na: https://sklep.seat.pl i rozpocząć zakupy. Zaawansowana wyszukiwarka pomoże dobrać wersję wyposażeniową, biorąc pod uwagę maksymalną kwotę, jaką zamierzamy wydać na samochód. Jednocześnie system zaproponuje finansowanie zakupu auta w zależności od tego, czy prowadzimy działalność gospodarczą, czy też kupujemy auto do celów prywatnych.

Wybrany model auta możemy zarezerwować, by móc przejść do wypełnienia wniosku leasingowego. Wszystko to dzieje się on-line, dzięki czemu decyzję o przyznaniu finansowania dostaniemy bardzo szybko na skrzynkę mailową. Teraz wystarczy już tylko dokonać opłaty wstępnej w wybranej wcześniej wysokości i umówić się w wybranym salonie Seat na podpisanie umowy i odbiór auta. Proste? Proste!

Uwaga! Aby móc szybko cieszyć się nowym Seatem, warto przejrzeć ofertę aut dostępnych od ręki, które znajdują się w poszczególnych salonach Seata. Takie auto często można odebrać już nazajutrz. W wielu przypadkach sprzedawca dokona za pośrednictwem kamerki prezentacji samochodu, którego zakup rozważamy. Udzieli też wszelkich informacji na temat wyposażenia dodatkowego, które znalazło się na pokładzie pojazdu.

Wizyta w serWWWisie - szybka i prosta

Na tym jednak nie koniec. Choć niezbyt często, to jednak nowe auto także trzeba serwisować. Także i w tym przypadku wszystko załatwimy on-line. Nim zaczniemy proces umawiania się na wizytę w Seat Online Service Booking, warto przygotować sobie dowód rejestracyjny. Teraz wprowadzamy adres strony: https://osb.seat-auto.pl. System zapyta nas bowiem o numer VIN. To właśnie dzięki niemu serwisanci od razu będą wiedzieli, z jakim konkretnie autem będą mieli do czynienia. Pozwoli im to na przygotowanie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, które trzeba będzie wykorzystać podczas przeglądu. Warto w tym momencie założyć w Seat Online Service Booking swój profil. Dzięki niemu przy kolejnych wizytach wystarczy się tylko zalogować, a ASO Seat będzie już wiedziało, o jaki samochód chodzi i nie będzie więc trzeba kolejny raz podawać numeru VIN. W trakcie planowania wizyty na https://osb.seat-auto.pl w ASO Seat należy wybrać serwis, do którego najwygodniej będzie nam dotrzeć. System zaproponuje także terminy wizyt w ASO Seat. Na koniec wystarczy potwierdzić spotkanie i bez zbędnych formalności udać się do salonu. Dzięki Seat Online Service Booking nasza wizyta w ASO Seat przebiegnie szybko i bez dodatkowych formalności.