Zaplanuj kupno wymarzonego SEAT-a online z pomocą konfiguratora

30-06-2021 10:31

Ognistoczerwony lub śnieżnobiały? Ze skrzynią automatyczną lub manualną? Możliwości konfiguracji nowych modeli SEAT-a jest mnóstwo. W doborze odpowiednich opcji pomoże konfigurator online. Zresztą i sam samochód można zamówić w sklepie online SEAT-a.
Zamawianie nowego SEAT-a online to świetna zabawa i prawdziwa przyjemność. Dzięki zaawansowanemu konfiguratorowi to naprawdę dziecinnie proste. Zamówiony w internetowym salonie SEAT będzie ściśle dopasowany do potrzeb użytkownika, a możliwość wyboru wyposażenia i śledzenie ceny po dołożeniu lub usunięciu wybranej opcji pozwolą dostosować ostateczną wersję pojazdu do budżetu.

Od czego zacząć planowanie zamówienia w internetowym salonie SEAT-a

Najlepiej zacząć od wejścia na stronę autoryzowanego dilera SEAT-a (np. cichy-zasada-szczecin.seat-auto.pl) W zakładce „Modele” należy odszukać interesujący nas typ pojazdu. Może to być np. nowy SEAT Leon. Po kliknięciu w jego nazwę system przenosi nas na podstronę dotyczącą właśnie tego modelu. W prawym górnym rogu bez trudu odnaleźć można klawisz z napisem „Skonfiguruj”. To właśnie on zaprowadzi nas do wirtualnego salonu SEAT-a. Tu można poznać bogactwo modeli oraz ich wersji, a także sprawdzić ceny. W przypadku nowego SEAT-a Leona pierwszą z proponowanych opcji wyposażeniowych jest Reference w cenie 69900 zł brutto. Wybrać też można oczywiście topową sportową FR, czyli „Formula Racing” czy elegancką Xcellence. W następnym kroku system zaprezentuje i poprosi o wybór najbardziej pasującej do stylu użytkowania samochodu, a także własnego temperamentu jednostki napędowej. Dla kierowców ze sportową żyłką w przypadku SEAT-a Leona jest 190-konny, dwulitrowy silnik benzynowy. Współpracuje on z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów i zapewnia prawdziwe emocje za kierownicą. Ciekawym wyborem będzie też opcja e-HYBRID, która w cyklu mieszanym zużywa nieco ponad litr paliwa na 100 km.

Silnik wybrany? Można ruszać dalej!

W kolejnym kroku internetowy salon SEAT poprosi o dobranie barwy lakieru, a także wzoru obręczy kół. Już w standardzie, bez żadnej dopłaty na ogół proponowane są aluminiowe felgi o naprawdę atrakcyjnym dizajnie. Na tym jednak nie koniec. W następnym etapie będziemy mogli wybierać wśród wzorów tkanin obiciowych na fotele. W ofercie są też oczywiście wykończenia tapicerskie wykonane ze skóry. Teraz czas na najciekawsze.

„Dodaj wyposażenie”, czyli technologia przyszłości w salonie SEAT-a

Choć nawet podstawowe wersje aut mają klimatyzację czy poduszki powietrzne, to w internetowym salonie SEAT-a można wybrać dodatkowe opcje wyposażenia. To przede wszystkim systemy bezpieczeństwa, ale i takie wspomagające kierowcę. Wśród nich warto rozważyć wybór predykcyjnego tempomatu. W ruchu autostradowym automatycznie będzie on utrzymywał odpowiednią odległość od jadącego przed maską auta, a także pilnował dopuszczalnej prędkości dzięki kamerze sczytującej znaki drogowe.

Nie tylko konfiguracja, ale i finansowanie jest dostępne w internetowym salonie SEAT-a

Na koniec pracy z konfiguratorem wystarczy poprosić o podsumowanie oraz o kontakt ze strony salonu SEAT-a, by dokończyć zamówienie nowego auta. Warto dodać, że w internetowym salonie SEAT-a można także wybierać spośród gotowych aut stojących już na parkingu dilera. Można je obejrzeć w sklepie SEAT-a i po dokonaniu wyboru również przez internet rozpocząć procedurę starania się o finansowanie. Niekiedy już po kilku minutach następuje pozytywna decyzja. Często wystarczą jedynie oświadczenia dotyczące zarobków i stałych wydatków. Procedura jest maksymalnie uproszczona, tak, by klient mógł możliwie szybko cieszyć się nowym autem, bez zbędnych dodatkowych formalności. Teraz wystarczy już tylko umówić z salonem SEAT-a na dogodny termin odbioru nowego auta.
Jak widać, zamówienie SEAT-a w wirtualnym salonie jest proste, daje dużo radości w momencie zamawiania, jak i przez długie lata bezawaryjnego użytkowania auta.